ul. Pakosz 68 | 25-040 Kielce 729-886-364 Wt: 12-20 | Czw: 12-20 | Pt: 10-17 | Sob: 10-16

Kinesiotaping

Nazwa kinesiotaping jest zbitką słów kinezjologia (kinesiology – nauka o ruchu) oraz taping, co w języku angielskim oznacza oklejanie taśmą. W praktycznym zastosowaniu jest metodą terapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Zastosowanie znajduje ona nie tylko w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia – wykorzystuje się ją także szeroko w ortopedii i rehabilitacji.

Kinesiotaping łączy się najczęściej z rehabilitacja ruchową – z metodą PNF, terapią manualną, terapią tkanek miękkich itd. Pomaga ona utrzymać efekty osiągnięte podczas terapii na dłuższy okres lub też do następnej wizyty terapeutycznej. Standardowo stosuje się minimum 3-5 aplikacji taśmy z rzędu, przy czym plaster noszony jest w granicach 3-5 dni.

Czy jest wymagane skierowanie lekarskie? Nie

Przygotowanie do zabiegu:

skórę przed zabiegiem należy pozbawić owłosienia;

  • skóra przed każdym zabiegiem powinna być czysta i odtłuszczona,

przed zabiegiem nie należy stosować maści, żelów ani kremów na okolicę poddaną zabiegowi

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji Więcej

Strona wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić użytkownikom jak najwyższy poziom świadczonych usług. Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij